HR
EN
23.06. - 28.08.

Filmske srijede i subote na Baroneu

Filmske večeri na šibenskoj Tvrđavi Barone nastavljaju se i ovoga ljeta, šestu godinu zaredom. Popularni program Tvrđave kulture Srijedom po svijetu u novu godinu održavanja ulazi uz značajnu promjenu u obliku sadržajnog proširenja te time i posljedično većeg broja projekcija. Naime, po prvi puta ove godine, program će se osim regularne srijede održavati i subotom zbog čega će ovoga ljeta program prigodno nositi naziv Filmske srijede i subote na Baroneu.

Šibensko filmsko ljeto na vrhu grada obilježit će projekcije dvadesetak pažljivo probranih naslova domaćeeuropske i svjetske nezavisne produkcije od kojih je većina imala hrvatske premijere unutar glavnih igranih i dokumentarnih konkurencija naših najznačajnijih festivala s kojima Tvrđava kulture već godinama programski surađuje poput ZagrebMotovun i Subversive Film FestivalaFestivala mediteranskog filma Split, ali i kina poput zagrebačkog Dokukina KICKino Europa online te putujućim Kinom Mediteran.

Koordinatorica ovogodišnjeg filmskog programa je Jelena Svirčić.

Titlovi su dostupni na hrvatskom i engleskom jeziku.

 

ULAZ NA FILMSKI PROGRAM

Ulaz na Filmske srijede i subote na Baroneu slobodan je za članove Kluba prijatelja i posjetitelje s važećom dnevnom ulaznicom.
Ulaznica za pojedinu projekciju također se može kupiti na dan prikazivanja od 20:30 sati, na ulazu Tvrđave Barone po cijeni od 20 kuna.

Više o aktualnim epidemiološkim mjerama pročitajte OVDJE.

 

RASPORED PROJEKCIJA

23.6. White Riot

         Rubika Shah, UK, 2019., 80'

26.6. Moj život kao Tikvica / Ma vie de Courgette

         Claude Barras, Švicarska / Francuska, 2016, 66'

30.6. Slučajna raskoš prozirnog vodenog rebusa

         Dalibor Barić, Hrvatska, 2020., 80'

 3.7. Gordon i Paddy / Gordon och Paddy

         Linda Hambäck, Švedska, 2017, 65'

 7.7. Tereza 37

         Danilo Šerbedžija, Hrvatska, 2020, 100'

10.7. Tajna starog tavana

         Vladimi Tadej, Jugoslavija / Čehoslovačka, 1984., 101′

17.7. Izbačeni / Push

         Fredrik Gertten, Švedska / Kanada / UK, 2019., 92'

24.7. Vlak u snijegu

         Mate Relja, Jugoslavija, 1976., 84′

28.7. Noć kraljeva / La niut des rois 

         Philippe Lacôte, Francuska / Obala Bjelokosti / Kanada / Senegal, 2020, 93’

31.7. Izvještaji o Sari i SaalemuThe Reports on Sarah and Saleem

         Muayad Alayan, Palestina / Njemačka / Nizozemska, 2018., 127'

 4.8. Još jedna rundaDruk

        Thomas Vinterberg, Danska / Švedska / Nizozemska, 2020., 117'

 7.8. Portret djevojke u plamenu / Portrait de la jeune fille en feu

        Céline Sciamma, Francuska, 2019., 121'

11.8. OtacFather

        Srdan Golubović, Republika Srbija / Francuska / Njemačka / Hrvatska / Slovenija / Bosna i Hercegovina, 2020., 120'

14.8. Ljubav oko svijetaLove Around The World

        Anđela Rostuhar & Davor Rostuhar, Njemačka / Hrvatska /2020., 75'

18.8. Žena koja je bježala / Domangchin yeoja

          Hong Sang-soo, Južna Koreja, 2019., 77'

21.8. UsidjeliceLeftover Women

        Shosh Shlam & Hilla Medalia, Izrael / SAD, 2019., 83'

25.8. Epicentar / Epicentro

        Hubert Sauper, Austrija / Francuska, 2020., 108'

28.8. Nun Of Your Business

         Ivana Marinić Kragić, Hrvatska / Srbija, 2020., 71'

 1.9. Murina

        Antoneta Alamat Kusijanović, Hrvratska / Brazil, Sjedinjene Američke Države, Slovenija, 2021., 92'

 

 

Više detalja o srpanjskom programu pročitajte OVDJE, a najavu za kolovoz OVDJE.

Postavke pristupačnosti